107,6 FM

Brytyjska wiceminister zdrowia ma koronawirusa

Brytyjska wiceminister zdrowia Nadine Dorries, która w zeszłym tygodniu spotkała się z setkami ludzi i była na przyjęciu wydanym przez premiera Borisa Johnsona z okazji Dnia Kobiet, ma koronawirusa - podał we wtorek późnym wieczorem dziennik "The Times".

Dorries, która uczestniczyła w opracowywaniu przepisów dotyczących koronawirusa, zachorowała w miniony piątek, a we wtorek wieczorem potwierdzono zakażenie COVID-19. Obecnie przechodzi kwarantannę i jak się przypuszcza, wyzdrowieje.

Nie wiadomo, kto zaraził 62-letnią Dorries, ale jak pisze "The Times" w ostatnim tygodniu przebywała ona zarówno w ministerstwie zdrowia, jak i parlamencie. Obecnie trwa ustalanie wszystkich osób, z którymi miała ona kontakt od momentu zarażenia się wirusem, w tym posłów. Wszystkie osoby, u których zaobserwowane zostaną podobne objawy, będą poddane badaniom.

Dorries spotkała się w zeszłym tygodniu z setkami osób, w tym z dużą liczbą posłów, i wzięła udział w konferencji poza Westminsterem. W czwartek była na przyjęciu na Downing Street, które wydał Johnson z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet.

Jak podaje "The Times", zaczęła czuć się źle w piątek, gdy podpisywała dokument uznający koronawirusa za "chorobę podlegającą obowiązkowi zgłoszenia", co umożliwia firmom uzyskanie ubezpieczenia. W sobotę miała dyżur w swoim okręgu wyborczym Mid Bedfordshire, na który przyszło ok. 50 osób. W ciągu weekendu doświadczyła typowych objawów choroby - suchego kaszlu, wysokiej temperatury i bólu w klatce piersiowej.

« 1 »
  • CSOG
    11.03.2020 08:33
    Komu, komu bo idę do domu.
    Brytyjska wiceminister zdrowia ma koronawirusa!!! Koronowirusa ma generał Mika! I szef władz regionu Lacjum ma. Ma wirusa pewien chłopina w Bełżycach i kobieta której mąż jako szafarz rozdawał komunię w niewielkiej wiosce. Papież nie ma! Dziś żeby trafić na pierwsze strony gazet wystarczy złapać wirusa. Kiedyś Panie, to trzeba się było bardziej wysilić ... Patologia? Raczej tak. Jeśli sprawy idą w kierunku sutuacji w której głupio będzie nie mieć wirusa to chyba już patologia. Jak zachęcić ludzi do robienia zapasów mąki i makaronu? Ano wydrukować ze dwa artykuły. Jeden o zaleceniach ministra zdrowia żeby nie ulegać panice i drugi że w Biedronce w Koluszkach Dolnych wykupiono ryż. Praw fizyki pan nie zmienisz nie bądź pan głąb - deklamował Jan Kobuszewski w sławetnym skeczu o hydrauliku i Jasiu. I to jest prawda czasów i prawda mas mediów. Muszą z czegoś żyć. Podobnie jak wirus. Wirus mnoży się kosztem komórek organizmu nosiciela. Media żyją z koronawirusa. Zbrojenia nuklearne Pyongyangu zniknęły z pierwszych stron gazet. Tu i ówdzie znaleźć jeszcze można informację, że Arabia Saudyjska dumpingowo obniża ceny ropy, ale to już nisza. Patrzę na świat przez okulary na których grubym czarnym flamastrem nadrukowano KORONAWIRUS. Wszyscy tak patrzymy. Media nie dadzą już patrzeć inaczej. Chyba ... Chyba że wyłączę telewizor i WiFi, wyjdę z psem na spacer popatrzeć na klucz wracających z ciepłych krajów kaczek które nieświadome wirusa, na dzięcioła który beztrosko stuka swoje: Wiosna idzie!
    doceń 3
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama