107,6 FM

Rolety, czyli praktyczna i estetyczna ochrona przed słońcem

Aranżacja okienna musi być nie tylko praktyczna, ale także elegancka i podkreślająca styl danego pomieszczenia.

Okna są tym elementem wnętrza, który najszybciej zauważamy wchodząc do danego lokum. Z tego powodu architekci wnętrz starają się jak najlepiej zaaranżować osłony okienne, by były one nie tylko praktyczne, ale i eleganckie. Najbardziej modnym rozwiązaniem na zagospodarowanie przestrzeni okiennej są rolety. Ilość ich rodzajów pozwala na dobranie ich do każdego wnętrza. Jakie rodzaje rolet są najbardziej popularne i czy są one zarówno praktyczne, jak i eleganckie?

 

 

 

 

 

 

 

Dachowe, plisowane, w kasecie – poznaj rodzaje rolet

Słysząc słowo ,,roleta’’ wielu osobom od razu przychodzi nam na myśl kawałek materiału na rolce ze sznurkiem zwisającym obok. Jest to bardzo błędne skojarzenie, ponieważ obecnych jest tyle rodzajów rolet, że spokojnie możemy dobrać je do konkretnych rodzajów wnętrz.
Najpopularniejszymi roletami są obecnie:
• rolety dachowe,
• rolety plisowane,
• rolety w kasecie.

Wybierając rolety, warto postawić na profesjonalnego producenta, takiego jak firma karnix.pl

Wybierz konkrety typ rolet, do konkretnego rodzaju pomieszczenia

Rolety dachowe tylko na pierwszy rzut oka przypominają tradycyjne rolety. Najważniejszą różnicą jest ich specjalistyczna konstrukcja, która pozwala na poprowadzenie rolety maksymalnie blisko skrzydła drzwiowego i tafli okna. Dzięki temu materiał skutecznie przylega do ramy okiennej i pozwala to na wyeliminowanie problemu trzepoczącej rolety, nawet przy szeroko otwartym oknie. Jest to doskonałe rozwiązanie dla mieszkań, czy pokojów znajdujących się na poddaszu. Rolety dachowe wyposażone są w system, który samoistnie zwija roletę do kasety. Jest to bardzo skuteczny sposób na ochronę przed słońcem i nadmierne nagrzewanie się danego wnętrza. Chcąc zwiększyć ochronę przed nagrzaniem do maksimum, warto wybrać rolety dachowe z materiały metalizującego, która skutecznie zwiększy izolacje pomieszczenia.

Rolety plisowane są innowacyjnym rodzajem rolet, w których materiał układa się w charakterystyczną harmonijkę. Rolety plisowane możemy przesuwać zarówno w górę, jak i w dół, co sprawia, że rolety te pozwalają na całkowicie nowy rodzaj manipulacji poziomem zaciemnienia wnętrza. Ustawiając materiał rolety plisowanej na dole okna sprawimy, że rankiem obudzi nas przyjemnie rozświetlone pomieszczenie, a nie agresywny promień słońca padający wprost na nasze oczy. Rolety dachowe z materiału metalizującego skutecznie ochronią przed nadmiernym nasłonecznieniem i zwiększą izolację termiczną.

Rolety w kasecie to tradycyjne i eleganckie rozwiązanie dla wszystkich rodzajów wnętrz. Mechanizm sterujący ukryty jest w stylowej kasecie, dzięki czemu wygląd rolety doskonale komponuje się w wnętrzami urządzonymi w nowoczesnych i minimalistycznych stylach. Warto dodać, że najpopularniejszym modelem rolet w kasecie, są obecnie rolety typu dzień/noc. Charakteryzują się one budową w której naprzemiennie przeplata się materiał przeźroczysty i nieprzeźroczysty. Pozwala to na dokładne manipulowanie poziomem zaciemnienia.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o aranżacjach okiennych, koniecznie przeczytaj Dobieramy karnisze do naszego mieszkania.

Artykuł sponsorowany

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama