107,6 FM

Niepokalanów. Modlitwa o powstrzymanie epidemii

11 marca w kaplicy św. Maksymiliana w Niepolaanowie modlono się w intencji powstrzymania koronawirusa, ochronę rodzin i podjęcie wielkopostnej pokuty.

Organizatorzy modlitwy na stronie Niepokalanów.pl przypominają, że kiedy przygotowywano się do wybicia pierwszych medalików Naszej Najświętszej Łaskawej Pani, w Paryżu wybuchła straszliwa epidemia cholery.

"Zaraza zaczęła pustoszyć Francję 26 marca 1832 r. i trwała aż do połowy tego roku. Już 1 kwietnia zmarło 79 osób, 2 kwietnia - 168; dnia następnego - 216. Liczba ofiar wzrastała w zastraszającym tempie, aby dziewiątego dnia epidemii osiągnąć 861 osób. Według danych oficjalnych, zmarło wówczas w sumie 18 tys. 400 osób. Dnia 30 czerwca zakonnice z klasztoru Córek Miłosierdzia rozpoczęły rozdawanie medalików wśród osób dotkniętych epidemią. Rozdano ich 1,5 tys. Rozpoczęły się uzdrowienia, podobnie jak nawrócenia i świadectwa szczególnej opieki. W bardzo krótkim czasie epidemia ustąpiła! Lud Paryża nazwał Medalik cudownym” - czytamy.

Modlitwa o powstrzymanie Epidemii - 11.03.2020 | NIEPOKALANÓW Kaplica św. Maksymiliana Kolbe on-line
NIEPOKALANÓW

"Warto przypomnieć ludziom o noszeniu z ufnością Cudownego Medalika i życia duchem pokuty wielkopostnej, aby zachować spokój, płynący z ufności w opiekę i skuteczne wstawiennictwo Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask, Ucieczki grzeszników i Uzdrowicielki chorych” - zachęcają ojcowie franciszkanie.

Modlitwa do Trójcy Przenajświętszej o powstrzymanie rozprzestrzeniania się koronawirusa, ochronę rodzin i podjęcie wielkopostnej pokuty odbyła się w kaplicy św. Maksymiliana. Wystawiony został Najświętszy Sakrament, odmówiona modlitwę różańcową z rozważaniami sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, suplikację i Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Wierni zostali pobłogosławieni Najświętszym Sakramentem, rozdane zostały także Cudowne Medaliki.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
  • Katolik k
    12.03.2020 06:36
    Episkopat powinien oglosic ogolnonarodowa modlitwe we wszystkich mediach o jednej porze.Jednak nie w kosciolach i miejscch zgromadzen.Tam przed oltarzami w tym czasie powinni byc sami ksieza.
    doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama