107,6 FM

Sosnowiec. 20 pacjentów, którzy mogli mieć kontakt z zarażonym, z ujemnymi wynikami testu na koronawirusa

Leżeli na jednym oddziale z zarażonym koronawirusem pacjentem. Wyniki pierwszych 20 próbek na obecność koronawirusa, które od nich pobrano są ujemne. W Szpitalu św. Barbary w Sosnowcu pobrano jednak ponad 100 próbek.

Oddział chorób wewnętrznych i diabetologii sosnowieckiego szpitala św. Barbary został zamknięty po tym, gdy u jednego z pacjentów potwierdzono koronawirusa. Na tym oddziale leczonych jest ok. 50 osób, stąd była potrzeba wykonania testów - czy zarażonym pacjent, nie przekazał wirusa dalej.  Wyniki pierwszych 20 są ujemne, ale nie wiadomo jeszcze jakie będą wyniki kolejnych.

Pacjent przechodził również przez szpitalny oddział ratunkowy - dlatego SOR w szpitalu w Sosnowcu również czasowo zamknięto.

Stan pacjenta, który leżał początkowo w placówce w Sosnowcu, a po zdiagnozowaniu koronawirusa przewieziony został do oddziału zakaźnego szpitala w Sosnowcu się poprawia. Według informacji służb wojewody śląskiego dziś pacjent jest w lepszym stanie niż jeszcze wczoraj, kiedy określano go jako ciężki.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama