107,6 FM

01.03.2020 | Misjonarz na Post i POSTaw Dychę na Afrykę

Misjonarz na Post - do tej akcji chcemy zachęcić w czasie Wielkiego Postu. Nie wymaga wielkich środków, tylko codziennej modlitwy. Mówimy też o misyjnych dziełach księży salezjanów, a szczególnie o akcji POSTaw Dychę na Afrykę.

Zachęcamy do udziału w akcji "Misjonarz na Post"   Zachęcamy do udziału w akcji "Misjonarz na Post"
misyjne.pl

Już po raz siódmy wraz z początkiem Wielkiego Postu ruszyła akcja "Misjonarz na Post". Przez internet można wylosować misjonarza, za którego będziemy się modlić przez cały okres Wielkiego Postu. O idei opowiadają organizatorzy: o. Marcin Wrzos, Zofia Kędziora i Michał Jóźwiak.

W audycji mówimy też o misyjnych dziełach księży salezjanów - opowiada o nich ks. Jan Hańderek, duszpasterz Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego "Młodzi Światu". Ks. Jan wyjaśnia, jak można zostać wolontariuszem misyjnym.

- Naszym głównym projektem jest "Adopcja Miłości" - obejmujemy nią osiem krajów - wyjaśnia ks. Jan. Duszpasterz zachęca też do przyłączenia się do akcji POSTaw Dychę na Afrykę.

 Okazuje się, że obóz dla uchodźców w Palabek w Ugandzie mogą wesprzeć nie tylko osoby indywidualne, ale i całe społeczności, np. szkoły.

Ks. Jan Hańderek, opiekun Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego "Młodzi Światu"   Ks. Jan Hańderek, opiekun Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego "Młodzi Światu"
Agnieszka Skrzypczyk/ Radio eM

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..