107,6 FM

Zmiana decyzji w Rzymie: kard. De Donatis zezwala na otwarcie kościołów, ale..

Wikariusz Ojca Świętego dla Rzymu, kard. Angelo De Donatis zmodyfikował swoje zarządzenie z 12 marca i zezwolił księżom na otwarcie kościołów. Zalecił, by czynili to z wielką troską o ograniczenie kontaktu ludzi między sobą.

W swoim rozporządzeniu kard. De Donatis zaznaczył, że wszelkie środki ostrożności muszą mieć na względzie nie tylko dobro wspólne społeczeństwa, ale przede wszystkim to najistotniejsze, jakim jest wiara, zwłaszcza najmniejszych. Wskazał, że to przede wszystkim kapłani i wierni są odpowiedzialni za to, aby nikt wchodzący do miejsc kultu nie był narażony na niebezpieczeństwo infekcji, a jednocześnie unikano oznak fizycznego uniemożliwiania dostępu do miejsca kultu poprzez ich zamknięcie. Może to bowiem powodować dezorientację i większe poczucie niepewności.

« 1 »
 • marbie
  13.03.2020 14:00
  Czyżby miało to związek z ogromnym podobieństwem słońca do hostii na niebie w Rzymie?
  doceń 3
 • annaewa2
  13.03.2020 14:20
  Syn właśnie mi powiedział, że w związku z epidemią twórcy gry o Pokemonach zmienili zasady, dając punkty za siedzenie w domu, a nie za chodzenie po okolicy. Nastawieni na zysk twórcy gry na telefony okazali się bardziej rozsądni, niż hierarchowie Kościoła.
  doceń 19
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama