107,6 FM

Kardynał Krajewski otworzył swój kościół tytularny dla ubogich

Papieski jałmużnik kardynał Konrad Krajewski otworzył w piątek swój kościół tytularny w Rzymie dla ubogich. Jak zastrzegł, zrobił to przy pełnym poszanowaniu dekretów i reguł dotyczących walki z koronawirusem we Włoszech.

Oficjalny portal Stolicy Apostolskiej Vatican News podał, że polski kardynał udał się rano do Domu Świętej Marty, gdzie mieszka papież, by złożyć mu życzenia z okazji siódmej rocznicy wyboru, a następnie pojechał do swego kościoła tytularnego - Santa Maria Immacolata w wieloetnicznej dzielnicy Esquilino. Jest tam wielu biednych i bezdomnych. Kardynał otworzył drzwi kościoła wyjaśniając, że robi to dla ubogich.

W czwartek papieski wikariusz dla diecezji rzymskiej kardynał Angelo De Donatis zalecił zamknięcie wszystkich kościołów w Wiecznym Mieście w związku z kryzysem epidemiologicznym.

Kardynał Krajewski cytowany przez watykański portal oświadczył: "Przy pełnym poszanowaniu norm bezpieczeństwa jest moim obowiązkiem to, by zapewnić biednym otwarty kościół".

"Dzisiaj o godzinie 8 rano przyjechałem i otworzyłem drzwi na oścież. W ten sposób biedni mogą adorować Najświętszy Sakrament, który jest pocieszeniem dla wszystkich w tym momencie wielkich trudności" - powiedział papieski jałmużnik.

« 1 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama