107,6 FM

Trzecia ofiara koronawirusa. "13 ozdrowieńców"

Kolejne 10 osób z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem. Łącznie w Polsce są 103 przypadki, w tym trzy zgony. 13 osób "ozdrowiało" - podał Główny Inspektor Sanitarny.

Trzecia śmiertelna ofiara koronawirusa to 66-letni mężczyzna. Przebywał w szpitalu w Lublinie.

Dobre informacje są takie, że trzynaście osób "ozdrowiało". Poinformował o tym główny inspektor sanitarny Jarosław Pinkas. To znaczy, że nie mają objawów wirusa, ale wciąż mogą być zakażeni. - W mojej wypowiedzi muszą wybrzmieć trzy najważniejsze słowa: odpowiedzialność, rozwaga, rozsądek - to jest prawdziwe lekarstwo na koronawirusa - mówił podczas konferencji w KPRM Pinkas.

Główny inspektor sanitarny apelował, aby zachować odpowiedni dystans w przypadku, kiedy mieszkamy z rodziną, żeby się wysypiać, wietrzyć pomieszczenia i myć ręce oraz stosować się do publikowanych przez rząd komunikatów.

Ministerstwo zdrowia podało w sobotę, że w ciągu ostatniej doby wykonano ponad 1,5 tys. testów.

 

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
  • Marcin
    14.03.2020 20:35
    Nikt nie wyzdrowiał. "Ozdrowieniec" to osoba, u której ustąpiły objawy choroby zakaźnej, lecz nadal pozostaje zakażona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama