107,6 FM

Chiny podały dobowy bilans zakażeń i zgonów z powodu koronawirusa

Narodowa Komisja Zdrowia Chin poinformowała w poniedziałek o 16 przypadkach zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w ciągu doby i 14 zgonach. Oznacza to nieznaczny spadek zakażeń - w niedzielę była mowa o 20 przypadkach i wzrost liczby zgonów, w niedzielę było ich 10.

Liczba wszystkich zarejestrowanych zakażeń w ChRL wynosi obecnie 80 860, a bilans ofiar śmiertelnych sięga 3123.

Chiny poinformowały, że wszystkie spośród 14 zgonów, jakie spowodował Covid-19 w ciągu ostatniej doby, miały miejsce w prowincji Hubei. W przeddzień w regionie tym odnotowano 10 ofiar śmiertelnych. Od początku epidemii w prowincji Hubei zmarło 3099 osób. Już drugi dzień pod rząd w Hubei odnotowuje się 4 zakażenia koronawirusem dziennie.

Wywołujący groźne zapalenie płuc koronawirus SARS-CoV-2 pojawił się w grudniu w mieście Wuhan w środkowych Chinach i do tej pory rozprzestrzenił się po całym świecie. Od wybuchu epidemii zarejestrowano 162 tys. zakażonych, spośród których zmarło już ok. 600O osób. W Europie największe ognisko epidemii znajduje się we Włoszech. Zmarło tam 1800 osób.

Podobnie jak w Chinach, również w Korei Płd. w ostatnich dniach maleje liczba zakażonych i zmarłych z powodu Covid-19, choć statystyki podlegają nieznacznych wahaniom - wskazują agencje. Koreańskie Centrum Kontroli Chorób (KCDC) podało w poniedziałek, że w ciągu ostatniej doby liczba zakażonych wzrosła o 74 przypadki, co sprawia, że dotychczasowy bilans zakażeń wzrasta do 8236 przypadków. W przeddzień Seul informował o 74 przypadkach zakażeń. A jeszcze 29 lutego dobowy wzrost liczby zakażonych wynosił 909 przypadków - przypomina Reuters.

« 1 »
 • Atimeres
  16.03.2020 21:53
  Ale na światowym wykresie codziennych nowych zakażeń widać dwa szczytowania: 13 lutego w Chinach (15 tysięcy) i 13 marca wśród zarażonych w pozostałych krajach (16 tysięcy).
  No, gorzej było tylko 16 marca, gdy ujawniło się około 18 tysięcy nowych zakażeń jednego dnia.
  Zobaczymy jak będzie na wykresie w kolejnym miesiacu.
  doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama