107,6 FM

Rybnik. Urząd Miasta ogranicza kontakt z mieszkańcami. Powodem koronawirus

Tylko najpilniejsze sprawy załatwić można teraz w Urzędzie Miasta w Rybniku. Od dziś spore ograniczenia w pracy rybnickiego magistratu ze względu na zagrożenie koronawirusem.

Część pracowników przechodzi na pracę zdalną, część korzysta z zaległych urlopów. Pracownicy urzędu miasta są dostępni dla klientów telefonicznie i pod adresami mailowymi.   

- Apeluję do mieszkańców, by osobiście zgłaszali się urzędu tylko w sprawach niecierpiących zwłoki, to wyjątkowy czas. W miarę możliwości ograniczmy swoje kontakty do niezbędnego minimum. Podatek możemy opłacić przez internet. Pomóżmy osobom starszym – płaćmy podatek w imieniu babci, dziadka, starszych rodziców elektronicznie – apeluje prezydent Piotr Kuczera - Dziś przed urzędem ustawiła się kolejka oczekujących do wydziału komunikacji. Przypominam, że w związku z nowym rozporządzeniem nie ma konieczności rejestracji pojazdów w terminie do 30 dni – informuje prezydent.  

Komunikat Urzędu Miasta w Rybniku:

Z uwagi na zagrożenie zakażeniem koronawirusem, w trosce o zdrowie klientów i pracowników od poniedziałku 16 marca 2020 r. wprowadzamy ograniczenia kontaktów osobistych z pracownikami Urzędu Miasta.

W celu załatwienia spraw prosimy o kontakt mailowy, telefoniczny, za pośrednictwem platformy EPUAP, SEKAP. Przed wejściem od ulicy Miejskiej zostało uruchomione biuro podawcze i skrzynka podawcza, tak by w jak największym zakresie ograniczyć kontakt z osobami z zewnątrz.  Liczymy na Państwa wyrozumiałość. Działania podejmujemy w trosce o zdrowie pracowników urzędu i odwiedzających magistrat klientów. Najważniejsze informacje:

  • W budynku przy ulicy Bolesława Chrobrego dla osób z zewnątrz jest otwarte tylko wejście od ulicy Miejskiej. Budynek przy ulicy Zamkowej zamknięty dla osób z zewnątrz, przed wejściem działa dzwonek, osoby z zewnątrz mogą wejść tylko do przedsionka po wcześniejszym umówieniu. Budynek przy ulicy Rzecznej również działa w ograniczonym zakresie.
  • Urząd Stanu Cywilnego przyjmuje tylko rejestrację zgonów i urodzeń.  A we wszystkich innych sprawach prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy. Przed wejściem działa dzwonek, spotkania odbywają się w przedsionku. Kontakt: 32 42 23 210; e-mail: usc@um.rybnik.pl
  • Wydział Komunikacji – możliwość umówienia tylko w sprawach niecierpiących zwłoki po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.

Ważne! Rejestracja pojazdu sprowadzanego z innego kraju  UE, nabycie/zbycie pojazdu – w związku z ogłoszonym stanem epidemicznym termin 30 dni na zgłoszenie tych spraw nie obowiązuje, nie obowiązują kary za niedopełnienie tego obowiązku.

  • Przed wejściem do budynków wprowadzono obowiązkową dezynfekcję rąk. Osoby wchodzące do urzędu będą legitymowane, mogą wejść tylko na umówione wcześniej spotkanie z urzędnikiem, który będzie załatwiał sprawy w przedsionku urzędu. W wyjątkowych sytuacjach osoba z zewnątrz, która wejdzie na teren budynku otrzyma specjalny identyfikator z napisem „gość”. 
  • Spotkania prezydenta i zastępców zostały w większości odwołane, odbywają się tylko te, które są konieczne.

Poniżej lista kontaktowa do biur urzędu, z których najczęściej korzystają mieszkańcy. Zachęcamy by, kontaktować się z poszczególnymi wydziałami, ogólny telefon urzędu jest stale zajęty.

Wydział Komunikacji

32 43 92 064

komunikacja@um.rybnik.pl

 

Wydział Spraw Obywatelskich

32 43 92 161

obywatelski@um.rybnik.pl

 

Wydział Podatków

32 43 92 150

podatki@um.rybnik.pl

 

Urząd Stanu Cywilnego

32 42 23 210

e-mailusc@um.rybnik.pl

 

Biuro Działalności Gospodarczej

32 43 92 195, 32 43 92 165

handel@um.rybnik.pl

 

Wydział Ekologii

32 43 92 012

ekologia@um.rybnik.pl

 

Wydział Mienia

32 43 92 028

mienie@um.rybnik.pl

 

Wydział Architektury

32 43 92 059

architektura@um.rybnik.pl

 

Wydział Zamówień Publicznych

32 43 92 302

zam_pub@um.rybnik.pl

 

Wydział Geodezji i Kartografii

32 43 92 384

geodezja@um.rybnik.pl

 

Wydział Organizacyjny

32 43 92 219

organizacyjny@um.rybnik.pl

 

Wydział Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności.

32 43 92 327

zarz_kryz@um.rybnik.pl

 

Dane teleadresowe poszczególnych wydziałów Urzędu Miasta Rybnika w Biuletynie Informacji Publicznej: https://bip.um.rybnik.eu/Default.aspx?Page=110  

 

 Kontakt do centrali Urzędu Miasta Rybnika:

tel. (+48) 32 439 20 00

rybnik@um.rybnik.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama