107,6 FM

11.03.2020 | O dojrzałej religijności - rozmowa z dr. Andrzejem Molendą

Dr Andrzej Molenda, religioznawca, psycholog i psychoterapeuta - poprowadzi nas dziś w rozmowie o zdrowej, dojrzałej religijności.

11.03.2020 | O dojrzałej religijności - rozmowa z dr. Andrzejem Molendą  

- Z badań moich i moich studentów wynika, że niedojrzałe formy religijności są powszedniością - mówi dr Molenda.- A niedojrzała religijność blokuje rozwój duchowy.

- Punktem wyjścia jest świadomość, że ma się niedojrzałą religijność. Kolejny krok, to poszukiwanie autorytetu i pomocy. W tej części rozmowy czas na diagnozę i stawianie pytań samemu sobie. Zaczynamy od badania naszych religijnych motywacji. Lęk przed karą? Chęć zasługiwania? A może antropomorficzny obraz Boga - czyli w Bogu widzimy np. cechy naszych rodziców?

- W religijności postawiono na pierwszym miejscu moralność. Co z tego wynika i do czego, taka postawa prowadzi?

- Prostota w religijności - to propozycja dr. Molendy. Szukajmy prostej religijności, pytajmy o nasze motywacje, pragnijmy samego Boga i pamiętajmy, że wiara, to wewnętrzna postawa przyjęcia do swojego życia Słowa Bożego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

O audycji

21.00 Credo - rozmowy o wierze

21.00 Credo - rozmowy o wierze  

Porozmawiamy o muzyce od i dla Boga, o rozpoznawaniu znaków czasu, czy teraz jest czas łaski dla wierzących? Nie zabraknie też dużo dobrej muzyki.

 

 

Programy