107,6 FM

Koronawirus. Ks. Jan Łojczyk apeluje o pomoc seniorom

"Kromka chleba dla sąsiada" to ogólnopolska akcja Caritas, polegająca na pomocy osobom starszym w zakupach. Ważne, żeby włączyć się w nią w swoim najbliższym środowisku.

Staramy się rozpropagować w diecezji akcję "Kromka chleba dla sąsiada", która dedykowana jest przede wszystkim seniorom w naszych parafiach. Jej celem jest przede wszystkim sąsiedzka pomoc w sytuacji zagrożenia epidemicznego, jaką obecnie przeżywamy – mówi ks. Jan Łojczyk, dyrektor Caritas Diecezji Gliwickiej. - Jak wiemy, seniorzy są grupą społeczną, która jest szczególnie zagrożona w rozprzestrzenianiu się wirusa. W zasadzie wszystkie te osoby powinny nie wychodzić z domu. Dlatego ważna tutaj jest troska i solidarność osób mieszkających po sąsiedzku, którzy po prostu zapytają seniorów, jakie mają potrzeby w związku z zakupem najbardziej potrzebnych rzeczy: żywności, leków, środków higienicznych. Taka pomoc nie wymaga jakiś specjalnych wysiłków, można ją zaoferować przy okazji własnych zakupów. Wybierając się do sklepu wystarczy zapukać do drzwi i przez próg, zachowując środki ostrożności, zadać pytanie, co trzeba, a potem w torbie zostawić przy drzwiach - zauważa.

Ks. Jan Łojczyk podkreśla, że jeśli ktoś ma obawy sanitarne w związku z przekazywaniem gotówki, może umówić się na rozliczenie w późniejszym czasie albo po prostu wydezynfekować ręce. - Nie pieniądze są najważniejsze, ale nasze zdrowie i bezpieczeństwo. Obyśmy zdrowi byli, a straty liczyć będziemy później, jak to wszystko minie - podkreśla.

Więcej informacji i plakat z ofertą pomocy do wydrukowania na stronie Caritas Gliwickiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama