107,6 FM

Cieszyn, Częstochowa, Pszczyna, Rybnik, Tychy i Skoczów z bezpłatnym parkowaniem w czasie koronawirusa

Szukanie monet, dotykanie automatu i pobieranie biletu. Normalne czynności przy płaceniu za parking w centrach miast. Ale w dobie koronawirusa nieco ryzykowne. Bezpłatne parkowanie wprowadziły m.in.: Tychy, Częstochowa, Rybnik czy Pszczyna.

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk zaapelował do władz samorządowych o zniesienie płatności za parkowanie. Na ten apel odpowiedziało już kilka miast w naszym regionie. Które? O tym Marcin Iciek:

Zatem w gronie miast, gdzie opłaty za parkowanie nie ma są: Tychy, Częstochowa, Skoczów, Cieszyn i Pszczyna.

Takiej decyzji nie podjęło - i póki co podjąć nie zamierza - miasto Katowice. Dodajmy, że są miasta, gdzie problemu nie ma, bo postój pozostaje bezpłatny. To między innymi Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza, Ruda Śląska czy Mysłowice.

RYBNIK TAKŻE Z BEZPŁATNYM PARKOWANIEM

Rybnik dołącza do miast, które nie będą pobierać opłat za parkowanie. Rozporządzenie wejdzie w życie jutro (czwartek, 19 marca).  Sytuacja będzie miała miejsce do odwołania lub wydania nowych zaleceń przez rząd w związku z epidemią koronawirusa.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama