107,6 FM

Ruda Śląska. Pierwszy potwierdzony przypadek koronawirusa

Młody mężczyzna zakażony koronawirusem w Rudzie Śląskiej. Jego stan jest dobry i został skierowany na kwarantannę domową.

- Przed chwilą otrzymaliśmy wiadomość o pierwszym pozytywnym wyniku badania u mieszkańca Rudy Śląskiej. Osobą zakażoną jest młody mężczyzna. Jego stan jest dobry. Przebywa w domu na kwarantannie. Miał kontakt z osobą zakażoną - napisał na portalu społecznościowym wiceprezydent Rudy Śląskiej - Krzysztof Mejer.

Po południu w Rudzie Śląskiej  316 osób było objętych nadzorem epidemiologicznym, a 100 osób poddano kwarantannie.

Dodajmy, że to 27 zdiagnozowany przypadek koronawirusa w województwie śląskim. Chorzy przebywają w szpitalach w Raciborzu, Cieszynie, Zawierciu, Chorzowie, Częstochowie i Tychach, oraz - za zgodą lekarzy i sanepidu - w domach.

W całej Polsce potwierdzono do tej pory 251 przypadków zakażenia koronawirusem, pięć osób zmarło.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • Hudd
  18.03.2020 22:46
  Spawdzic, gdzie robil zakupy i w jakim czasie (platnosci karta) i podac to do wiadomosci, żebyśmy mogli zostać w domach na 14 dni kwarantanna, jeśli mieliśmy z nim kontakt
  doceń 1
 • Iwo
  19.03.2020 11:56
  Wyrazy szacunku dla całego personelu szpitala w Tychach!!
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama