107,6 FM

Kościół Anglii: W ślubach może brać udział pięć osób, w chrzcinach - sześć

W trakcie epidemii koronawirusa w ślubach powinno uczestniczyć tylko pięć osób, czyli minimum, jakie jest wymagane dla jego ważności - para młoda, pastor i dwoje świadków, przy czym wszyscy poza parą młodą powinni zachowywać dystans - ogłosił Kościół Anglii.

Kościół Anglii poinformował, że ważne uroczystości, takie jak śluby czy pogrzeby, nadal mogą być przeprowadzane, ale muszą się odbywać zgodnie z rządowymi zaleceniami, by unikać kontaktów, które nie są absolutnie niezbędne.

Zgodnie z wydanymi w czwartek przez Kościół Anglii wytycznymi, śluby muszą być ograniczone do niezbędnego minimum pięciu osób, zaś rodzina, przyjaciele i znajomi pary młodej powinni śledzić ceremonię za pośrednictwem transmisji wideo. Ponadto udzielający ślubu pastor nie może dotykać obrączek ani rąk pary młodej.

Podobne zalecenia dotyczą chrztów, w których dopuszczony jest udział sześciu osób, czyli również niezbędnego minimum - chrzczonego dziecka, rodziców, rodziców chrzestnych i pastora. Pastor nie może jednak brać dziecka na ręce, a do ołtarza mogą podejść tylko rodzice, zaś chrzestni powinni zachować odpowiednią odległość.

Jednocześnie władze kościelne poinformowały, że udzielą wszelkiej pomocy wszystkim tym, którzy z powodu epidemii chcieliby przełożyć zaplanowany już ślub lub chrzciny.

Wcześniej, we wtorek Kościół Anglii ogłosił, że z powodu koronawirusa nabożeństwa z udziałem wiernych zostają zawieszone do odwołania; kościoły pozostaną otwarte - ale wierni muszą w nich przestrzegać zaleceń dotyczących zachowywania dystansu.

W Wielkiej Brytanii z powodu koronawirusa zmarły dotychczas 144 osoby, zaś liczba zakażeń sięgnęła 3269.

« 1 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama