107,6 FM

Rzecznik rządu o dacie wyborów

Decyzja o tym, czy wybory będą odbywały się w obecnym terminie powinna być podjęta krótko przed samymi wyborami, bo wtedy będziemy wiedzieć, jaka jest sytuacja - podkreślił w piątek w Polskim Radiu rzecznik rządu Piotr Müller.

Müller pytany o postulaty opozycji, aby przenieść wybory prezydenckie odparł, że sytuacja jest obecnie dynamiczna ze względu na rozwój epidemii koronawirusa. Przywoływał w tym kontekście wariant, zgodnie z którym epidemia mogłaby powrócić jesienią po chwilowej poprawie sytuacji latem.

"W przypadku realizacji wyborów w sytuacji jeszcze istniejącego ryzyka, jeżeli by takie ryzyko istniało, trzeba zapewnić środki bezpieczeństwa" - mówił rzecznik rządu.

Jako przykład Müller podał obecne zabezpieczenia m.in. w sklepach spożywczych.

"Decyzje w tym zakresie, czy wybory będą się w ogóle odbywały w tym terminie powinny być w krótkim czasie przed wyborami, dlatego że wtedy będziemy wiedzieć, jaka jest sytuacja" - dodał rzecznik rządu.

Pierwsza tura wyborów prezydenckich zaplanowana jest na 10 maja.

« 1 »
 • seitz
  20.03.2020 13:19
  Jaknajbardziej należy przyspieszyć wybory po to żeby naród miał pewność, że ci którzy prowadzą sprawne zarządzanie kryzysowe, prowadzili je dalej. Bez zmian na szczycie i bez kontestującego wszelkie działania rządu prezydenta, lub innego amatora, który albo nie potrafi sie wypowiedzieć, albo myli nazwy instytucji europejskich, albo nigdy nie pracował zawodowo, albo jest odwiecznym działaczem czy też dziennikarzem z wykształceniem wyższym niepełnym, bo takich mamy kandydatów.
  Duet prezydent doktor Duda i premier Morawiecki, do tego doktor Łukasz Szumowski i taki zestaw chce widzieć co wieczór przemawiający do narodu w czasach zarazy. Bez zbędnych sporów i absurdalnych rządań w rodzaju test na wirusa dla wszystkich.
 • annaewa2
  20.03.2020 14:53
  Obecnie nie ma możliwości, by przeprowadzić wybory bez naruszenia Konstytucji. Osoby objęte kwarantanną nie mogą wziąć udziału w wyborach, a powołanie dla nich pełnomocników, lub możliwość głosowania zdalnego wymaga zmiany kodeksu wyborczego. Kodeks wyborczy może być zmieniony minimum 6 miesięcy przed wyborami. Wybory 10 maja będą nieważne niezależnie od sytuacji, chyba, że do tego czasu znajdzie się lekarstwo, umożliwiające zakażonym uczestnictwo w wyborach.
  doceń 2
 • giles
  23.03.2020 15:58
  pis lamiac konstytucje w sprawie TK i KRS spalil za soba wszystkie mosty i nie ma teraz specjalnie pola do manewru. musi doprowadzic do ponownego wyboru dudy nie baczac na konsekwencje i cene. przesuniecie wyborow oznacza powazne ryzyko, ze wyborcy w najblizszych miesiacach beda obciazac wladze odpowiedzialnoscia za skutki gigantycznego kryzysu gospodarczego, ktory wlasnie sie zaczal. nastroje polityczne moglyby tez zepsuc szybko rosnace statystyki zdiagnozowanych dlatego rzad uchyla sie od wprowadzenia masowych szybkich testow serologicznych. za ta zbrodnicza polityke niektorzy z nas zaplaca niebawem swoim zyciem. dla sojusznikow pis to ostatni moment, zeby wycofac swoje poparcie i wyrazic sprzeciw. wiele wskazuje na to, ze wiatr historii juz niebawem zamieni sie w huragan.
  doceń 0
 • JAWA25
  25.03.2020 23:06
  https://info.wiara.pl/doc/6230832.Francja-Coraz-wiecej-czlonkow-komisji-wyborczych-zakazonych
  doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama