107,6 FM

Śląskie. Kolejnych 5 przypadków zakażenia koronawirusem

Do 61 wzrosła liczba osób zakażonych koronawirusem w województwie śląskim. Obecnie blisko 80 mieszkańców jest tu hospitalizowanych, ponad 2100 jest w kwarantannie, a ponad 7 tys. pod nadzorem sanitarnym.

- W swoim domu, w izolacji, przebywa młoda kobieta, która zakaziła się od osoby ze swojego otoczenia. Jej stan zdrowia jest dobry. Kobieta jest pod nadzorem inspektorów sanitarnych w Tychach – podała rzeczniczka wojewody śląskiego Alina Kuchrzewska.

Zakażony jest też mężczyzna w sile wieku, który wrócił z Anglii. Z objawami choroby zgłosił się do szpitala w Częstochowie. Jest w stanie dobrym.

Po tygodniowej kwarantannie zgłosiła się do lekarza także kobieta w sile wieku, która jest teraz pod nadzorem powiatowej stacji sanitarnej w Gliwicach. Wcześniej była w Austrii.

Także w Austrii był niedawno mężczyzna w sile wieku, hospitalizowany na oddziale zakaźnym szpitala w Bytomiu.

Koronawirusa zdiagnozowano też u kobiety w sile wieku, która została skierowana do leczenia domowego. - Inspektorzy sanitarni ustalają wszystkie osoby, z którymi zakażeni mieli kontakt i nakładają na nie kwarantannę - zaznaczyła rzeczniczka wojewody.

Jak podało w niedzielę Ministerstwo Zdrowia, w całej Polsce jest 547 potwierdzonych przypadków koronawirusa. 5 osób zmarło.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama