107,6 FM

W Poznaniu potrzebna jest krew

Władze miasta apelują o jej oddawanie. W ostatnim czasie w całym kraju dramatycznie spadła liczba krwiodawców.

W związku z wyjątkową sytuacją związaną z epidemią koronawirusa i wzrastającą liczbą osób hospitalizowanych, zwracamy się do honorowych dawców krwi oraz wszystkich zdrowych osób, które w ostatnim czasie nie podróżowały do innych krajów i nie miały kontaktu z osobą zakażoną wirusem lub objętą kwarantanną, o zgłaszanie się do centrów krwiodawstwa w całej Polsce w celu oddania krwi - czytamy po wejściu na stronę Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu.

W związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju liczba krwiodawców spadła o ok. 60 proc. O jej oddawanie zaapelował także prezydent Poznania Jędrzej Solarski. "Jeżeli jesteś zdrowy - oddaj krew! W całej Polsce zaczyna jej brakować, a jest ona stale potrzebna, m.in. osobom przewlekle chorym, oraz do ratowania ludzi w nagłych przypadkach".

W związku z wyjątkową sytuacją związaną z epidemią koronawirusa żołnierze Wojska Polskiego od trzech dni wspierają krwiodawstwo i oddają krew.

Krew mogą oddać wyłącznie zdrowe osoby, które w ostatnich 14 dniach nie przebywały poza granicami kraju ani nie miały kontaktu z osobą zakażoną wirusem lub objętą kwarantanną. Potencjalni dawcy krwi zostaną poddani szczegółowej weryfikacji. "Każdy dawca i potencjalny kandydat na dawcę przed wejściem do budynku Centrum Krwiodawstwa zostanie poddany wstępnej kwalifikacji lekarskiej w krwiobusie przed budynkiem Centrum" - czytamy na stronie RCKiK.

Więcej informacji o oddawaniu krwi w poznaniu można znaleźć na stronie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama