107,6 FM

Sosnowiec. Trwa dezynfekcja

Przejścia podziemne, windy, wiaty - w mieście rozpoczęło się odkażanie. Dezynfekcją infrastruktury miejskiej na ogromną skalę zajmuje się Miejski Zakład Usług Komunalnych.

Między innymi 19 przejść podziemnych, 28 platform dla osób z niepełnosprawnościami oraz pięć wind miejskich (część zewnętrzna i wewnętrzna) - to niektóre sprzęty, które zostaną poddane dezynfekcji. Jednak jak zaznaczają przedstawiciele Urzędu Miasta to tylko ułamek zadań.

- Przed naszymi służbami ogromna praca do wykonania. Samych wiat mamy prawie 300, do tego dochodzi podobna liczba poręczy. Dezynfekcja chemiczna będzie przeprowadzana metodą natryskową, dlatego pracownicy MZUK będą pracować w specjalnych strojach oraz maskach filtracyjnych, które zalecane są jako element ochrony osobistej przy wykonywaniu prac z użyciem substancji chemicznych - wyjaśnia Jeremiasz Świerzawski, zastępca prezydenta miasta.

Dezynfekcji poddane będą m.in. poręcze, wiaty autobusowe, tramwajowe wraz z ławkami i tablicami ogłoszeń. - Dezynfekcję będziemy prowadzili tak długo, jak będzie trzeba. Oczywiście nie da się tego wszystkiego zrobić w ciągu jednego dnia - podkreśla zastępca prezydenta miasta.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama