107,6 FM

Rolety – rozwiązanie estetyczne i praktyczne

Rolety już na stałe zagościły w oknach wielu domostw. Nic w tym dziwnego, to rozwiązanie bardzo wygodne. Poza tym, że rolety w różnych swych odsłonach zapewniają dyskrecję, zasłaniając skutecznie okna, to jeszcze mogą być prawdziwą ozdobą. Bo jeśli chodzi o styl czy kolor rolet, to jest w czym wybierać.

Jakie są rodzaje rolet?

 Rolety dzień noc – wygodna regulacja dostępu światła.

Rolety, tak jak każdy elementy wnętrza, nadają mieszkaniu odpowiedniego sznytu i podkreślają jego styl. Właściwie można je dopasować do pomieszczeń o różnym charakterze – począwszy od tych rustykalnych, tradycyjnych poprzez retro, styl glamour a skończywszy na nowoczesnych na przykład typu loft. Taka uniwersalność podyktowana jest tym, że rolety są produkowane w różnych kolorach i są wykonywane z wielu rodzaju materiałów, o zróżnicowanych fakturach i wzorach.

 

Jakie są rodzaje rolet?

Istnieje wiele rodzajów rolet, właściwie w ich wielości łatwo się pogubić. Dlatego warto przyjrzeć się tym najpopularniejszym. Oto one:

·         materiałowe – występują w szerokiej gamie kolorów,

·         dzień i noc – inaczej roleta duo czy roleta zebra,

·         plisy – materiał składa się w harmonijkę, podobnie jak wachlarz,

·         rzymskie – materiał jest zwijany kaskadowo i tworzy równe falbany,

·         bambusowe,

·         dachowe.

Rolety okienne każdego rodzaju są bardzo łatwe w montażu – nie wymagają wiercenia w ścianach, suficie czy ingerencji w ramy okien. Rolety bezinwazyjne pozwalają na bardzo szybki montaż oraz taki sam demontaż, a co najważniejsze – ich zakładanie nie powoduje niepotrzebnych zniszczeń. Nie należy też zapominać o tym, że takie rolety bardzo łatwo wyczyścić. Z kolei bardzo estetycznie wyglądają rolety w kasecie, które po zwinięciu są po prostu schowane.

Rolety dzień noc – wygodna regulacja dostępu światła.

Jak już wcześniej wspomniano, rolety dzień  noc to rolety duo albo rolety zebra. Występują one w wielu ofertach jako rolety bezinwazyjne, a często też są roletami w kasecie. Nie da się ukryć, że charakterystyczne ułożone naprzemiennie paski, które umożliwiają regulację wpadającego światła, sprawiły, że te rolety zrobiły się bardzo popularne. Można je ustawić tak, żeby światło dzienne wpadało w różnym natężeniu – a nie jak w tradycyjnych roletach tylko w opcji: ciemno/jasno. Do popularności przyczyniła się także duża estetykę takich rolet, wielość kolorów, ciekawy efekt wizualny oraz funkcjonalność. 

Oferta rolet jest bardzo szeroka, zarówno jeśli chodzi o ich rozmiary, rodzaje, jak i kolory https://www.domondo.pl/.

Artykuł sponsorowany

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama