107,6 FM

Władze Cieszyna i Jastrzębia-Zdroju piszą do premiera i alarmują: pracujący w Czechach mogą za chwilę zostać bez pracy

Praca w Czechach mocno utrudniona. Od dziś każdy kto przekroczy granice - także w celach zarobkowych - po powrocie do kraju trafi na dwutygodniową kwarantannę. W tej sprawie do rządu apelują samorządowcy z Cieszyna, Jastrzębia-Zdroju i Wodzisławia Śląskiego.

Anna Hetman - prezydent Jastrzębia-Zdroju reaguje w sprawie zaostrzenia przepisów dotyczących pracujących za granicą mieszkańców regionu. Napisała w tej sprawie list do premiera Mateusza Morawieckiego. - Potrzebna jest polsko-czeskie porozumienie i rozwiązanie dwóch kwestii - mówi Anna Hetman:

Przypomnijmy - od dziś wszystkie osoby, które przekraczają granicę państwa w celu dojazdu do pracy, będą podlegać 2-tygodniowej kwarantannie po powrocie do Polski. Dlatego większość takich osób została dziś w domu. Wkrótce mogą być zwolnieni.

- Sytuacja rynkowa tych pracowników nie jest zabezpieczona ani przez polski ani czeski rząd - zwraca uwagę burmistrz Cieszyna - Gabriela Staszkiewicz:

Burmistrz Cieszyna uważa, że dotychczasowe środki ostrożności były wystarczające. Pracownicy udający się do Czech mieli mierzoną temperaturę na granicach, przed wejściem do pracy, a także nosiły maseczki w zakładach pracy.

Podobny apel wystosował też starosta wodzisławski - Leszek Bizoń.

Słuchaj więcej: Leszek Bizoń, starosta wodzisławski o sytuacji pracowników w Czechach. Apelują też włodarze Jastrzębia-Zdroju i Cieszyna

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • Gość
  28.03.2020 21:09
  sory ale to był ich wybór źle im było w Polsce za mało zarabiali to niech teraz kwicza zawsze mogą koczowac w Czechach przecież duża część ich pensji to jest właśnie z tego tytułu na zakwaterowanie a że są pazerne i chcą dziennie dymac tyle kilometrów to ich sprawa więc teraz wóz albo przewóz w zieleni miejskiej jest dla nich praca w końcu przyszła wiosna i trzeba zrobić porządki wiosenne.
 • Agnieszka Zdrój
  28.03.2020 22:57
  Gdyby nasza kochana pani prezydent otworzyła się tak jak Żory na otwarcie dla innych Firm. To Nie było by problemu z Pracą. Jastrzębianie Nie musieliby szukać pracy w Żorach czy też po za granicami.. Ale nasza pani prezydent ma Nas w.... Liczą się inne priorytety jak tężnie, ponowne remonty parku itp. Za grube miliony.!! Nie mówiąc już o zapomnianym moście czy wycieczce po Jastrzębiu przez jej Udogodnienie Lini autobusowych... Szkoda słów i nerwów.!
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama