107,6 FM

Włoscy biskupi modlili się dziś na cmentarzach

We włoskim Kościele obchodzony jest dzisiaj Piątek Miłosierdzia. Biskupi pielgrzymowali na cmentarze w swoich diecezjach, by modlić się za ofiary koronawirusa.

Szczególnie modlili się za tych, którzy zmarli samotnie, bez żadnej pociechy – bez towarzyszenia rodziny i bez sakramentów – z powodu obostrzeń sanitarnych.

Komunikat włoskiego Episkopatu, który ustanawiał 27 marca Piątkiem Miłosierdzia, zaczynał się od słów: „Obraz wojskowych pojazdów, które transportują trumny do krematoriów, w plastyczny sposób pokazuje to, co przeżywa kraj”.

Poproszono, by w tym dniu biskupi udali się samotnie na wybrany cmentarz w diecezji i powierzyli miłosierdziu Ojca wszystkich zmarłych z powodu pandemii, wyrażając w ten sposób także bliskość wobec tych, którzy płaczą i przeżywają ból żałoby. W ten sposób Piątek Miłosierdzia Kościoła włoskiego stał się „piątkiem Wielkiego Postu, w którym spojrzenie na krzyż przywołuje pocieszającą nadzieję zmartwychwstania”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama