107,6 FM

Koronawirus. Kolejne 8 osób z woj. śląskiego zakażonych COVID-19

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś [30.03.2020] rano o kolejnych 43 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. W tym testy laboratoryjne potwierdziły obecność COVID-19 u 8 osób z województwa śląskiego.

Śląski Urząd Wojewódzki rozszerzając ministerialny komunikat podał informację o osobach zakażonych w naszym regionie i służbach, które się nimi zajmują.

Na zwolnieniu lekarskim był mężczyzna w średnim wieku, gdy wystąpiły objawy koronawirusa. Stan zdrowia jest dobry, a służby sanitarne w Bytomiu ustalają źródło zakażenia.

Także niepokojące objawy wystąpiły u kobiety z powiatu tarnogórskiego, która przebywała na L4. Nieustalone jest źródło zakażenia.

W pracy zakaziła się kobieta w średnim wieku, która w dobrym stanie przebywa w izolacji. Mieszkanka powiatu będzińskiego była źródłem zakażenia osoby z najbliższego otoczenia - mężczyzny w sile wieku, u którego wystąpiły dokuczliwe objawy Covid-19.

Również w miejscu pracy zakaziła się kobieta w sile wieku, która leczy się w domu, pod ścisłym nadzorem służb sanitarnych w Bytomiu.

Bytomscy inspektorzy sanitarni ustalają także jak doszło do zakażenia kobiety w średnim wieku, która w dobrym stanie przebywa w izolacji domowej.

W trakcie dochodzenia są także służby sanitarne z Rudy Śląskiej, które badają okoliczności zakażenia kobiety w sile wieku.

W miejscu pracy prawdopodobnie zakaziła się kobieta w średnim wieku, która kuruje się w domu pod nadzorem sanepidu w Katowicach.

Z wielkim żalem Śląski Urząd Wojewódzki poinformował też o śmierci 83- letniej mieszkanki Zabrza. Kobieta zmarła w szpitalu zakaźnym w Tychach. Miała choroby współistniejące. Do szpitala trafiła 25 marca w ciężkim stanie, po kontakcie z osobą zakażoną ze swojego najbliższego otoczenia.

W sumie w Polsce zakażenie wykryto u 1905 osób. W województwie śląskim na koronawirusa chorują 203 osoby. W całym kraju z powodu COVID-19 zmarło 26 osób.

Przypominamy też, że decyzją rządu zajęcia edukacyjne będą zawieszone do Świąt Wielkanocnych, a lekcje będą odbywać się poprzez platformy e-learningowe. Jak poinformował minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski, będzie wprowadzony obowiązek realizowania podstaw programowych od 25 marca, aby nauczyciele mogli systematycznie przekazywać wiedzę i mogli wystawiać oceny. Co istotne, o 14 dni została przedłużona również wypłata zasiłku opiekuńczego dla rodziców.

« 1 »

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama