107,6 FM

Śląskie. Strażacy nagrali filmik #NieKłamRatownikom

Służby ratunkowe dwoją się i troją by móc nieść nam pomoc, ale co ważne ta pomoc musi być bezpieczna, a z tym różnie bywa. Dlatego po akcji #NieKłamMedyka przyszła kolej na odsłonę akcji #NieKłamRatownikom. Pod tym samym hasłem specjalny filmik nagrali śląscy strażacy.

#NieKłamRatownikom
PSP ŚLĄSK

Śląscy strażacy zapewniają, że są przygotowani do działań mimo zagrożenia COVID-19. Niestety nasi ogniomistrzowie coraz częściej spotykają się albo z zatajaniem informacji, albo z oporem mieszkańców, którzy – jak mówi Radiu eM Wojciech Chojnowski ze Straży Pożarnej w Mysłowicach – w obawie przed koronawirusem nie chcą wpuścić strażaków do swoich domów, gdy np. zachodzi potrzeba sprawdzenia poziom tlenku węgla:

Strażacy muszą wiedzieć co ich czeka na miejscu akacji i to nie po to, by zawrócić czy nie wejść do danego mieszkania, tylko po to by mogli się dodatkowo zabezpieczyć. Ogniomistrzowie apelują i jednocześnie zapewniają - nikomu nie odmówimy pomocy, ale mieszkańcy nie mogą nas okłamywać:

Aby zapewnić pomoc strażacy sami wprowadzili rygorystyczne zasady sanitarne - mówi Aneta Gołębiowska, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach:

By mieszkańcy naszego regionu raz na zawsze to sobie zapamiętali śląscy strażacy nakręcili krótki filmik, który krąży teraz w sieci.

« 1 »

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama