107,6 FM

Wodzisław Śląski. Co najmniej 46 osób - pacjentów i pracowników - zakażonych koronawirusem w szpitalu

Co najmniej 46 osób - pacjentów i pracowników szpitala w Wodzisławiu Śląskim zostało zakażonych koronawirusem. COVID-19 stwierdzono u pacjenta oddziału chirurgii. To od niego zaraził się personel i pozostali pacjenci.

Szpital w Wodzisławiu jest zamknięty. Obecność koronawirusa testami laboratoryjnymi potwierdzono na razie u 20 pacjentów i 26 osób z personelu medycznego – poinformował rzecznik Starostwa Powiatowego, Wojciech Raczkowski:

O zakażeniu koronawirusem pacjenta Oddziału Chirurgii Ogólnej szpital dowiedział się we wtorek [31.03.2020]. Od tego czasu osoby, które mogły mieć styczność z pacjentem przebywały w kwarantannie i oczekiwały na wyniki testów. Pobrano w sumie 71 wymazów. Szpital czeka jeszcze na kolejne wyniki. - Pacjenci z dodatnim wynikiem przewożeni są do innych placówek - mówi rzecznik Starostwa Powiatowego, Wojciech Raczkowski:

Szpital wstrzymał pracę izby przyjęć oraz do odwołania zawiesił przyjęcia pacjentów - zarówno w Wodzisławiu Śląskim, jak i pobliskich Rydułtowach.

Nadal pracować będą poradnie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w obu miastach oraz znajdujący się w oddzielnym budynku oddział pediatrii w Rydułtowach.

« 1 »

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama