107,6 FM

Caritas pomaga seniorom i rodzinom

Caritas Diecezji Bielsko-żywieckiej prowadzi akcję pomocy skierowaną do znajdujących się w szczególnie trudnej sytuacji seniorów. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy i wsparciu wielu osób, do domów dostarczane są gorące posiłki.

Ciepłe posiłki otrzymują na razie seniorzy z terenu Bielska-Białej. Po zapakowaniu w jednorazowe naczynia i odpowiednio zabezpieczone w termosach obiady przejęli przeszkoleni do tego działania wolontariusze, którzy wyruszyli do seniorów. Akcja prowadzona jest codziennie od 11.00 do 15.00.

- Obiady docierają do drzwi mieszkań, przy zachowaniu pełnej ostrożności i procedur bezpieczeństwa, by nie narazić na ryzyko zakażenia koronawirusem starszych osób - podkreśla Ewa Rupik, sekretarz Caritas.

Posiłki w termosach dowożą na miejsce wolontariusze Caritas   Posiłki w termosach dowożą na miejsce wolontariusze Caritas
Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej

Jak dodaje, w ostatnich dniach dostawy żywności docierają też do najbardziej potrzebujących w całej diecezji. Na bieżąco realizowany jest Program Operacyjny Pomocy Żywnościowej i od początku kwietnia w 24 parafiach diecezji rozdysponowywanych jest 41 ton żywności. Dociera ona obecnie do 6 tysięcy osób.

Żywność tę otrzymują osoby, które zostały wcześniej zakwalifikowane do udziału w programie przez lokalne ośrodki pomocy społecznej. Jeżeli są osoby, które są zainteresowane skorzystaniem z tego programu, mają jeszcze taką możliwość.Wystarczy zgłosić się do OPS w swoim miejscu zamieszkania...

Aby wesprzeć akcję obiadów dla seniorów, można dokonać wpłaty na konto Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej - Bank Pekao: 47 1240 1170 1111 0010 6323 0610 - z dopiskiem "pomoc dla seniora".

Z Caritas w pilnych sprawach można kontaktować się telefonicznie: 734 176 648 lub mejlowo: biuro@caritas.bielsko.pl.

« 1 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama