107,6 FM

MZ: 212 nowych zakażeń koronawirusem, liczba zmarłych przekroczyła 100

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w poniedziałek po południu o 212 nowych, potwierdzonych badaniami przypadkach zakażenia koronawirusem oraz o dziewięciu kolejnych zgonach. Liczba zakażeń wzrosła do 4 tys. 413 przypadków, a zgonów do 107.

Resort przekazał, że nowe, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych przypadki dotyczą 98 osób z woj. mazowieckiego, 42 z woj. wielkopolskiego,14 z woj. łódzkiego, 12 z woj. podlaskiego, 11 z woj. dolnośląskiego, ośmiu z woj. małopolskiego, siedmiu z woj. śląskiego, siedmiu z woj. zachodniopomorskiego, czterech z woj. podkarpackiego, czterech z woj. kujawsko-pomorskiego, trzech z woj. lubuskiego, jednej osoby z woj. lubelskiego i jednej osoby z woj. opolskiego.

Ministerstwo poinformowało o śmierci 9 kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 88-letni mężczyzna hospitalizowany w Puławach, 80-letni mężczyzna hospitalizowany w Raciborzu, 82-letnia kobieta hospitalizowana w Częstochowie, 70-letni mężczyzna i 74-letnia kobieta hospitalizowani w Bolesławcu, 65-letni mężczyzna i 97-letnia kobieta hospitalizowani w Warszawie, 68-letni mężczyzna z DPS w Niedabylu, 87-letnia kobieta hospitalizowana w Kędzierzynie-Koźlu. Wszyscy - jak podało MZ - mieli choroby współistniejące.

Łącznie zakażenie koronawirusem potwierdzono dotąd u 4413 osób, z których 107 zmarło.

« 1 »
 • ondre
  06.04.2020 19:49
  Kobieto!żadnych wyborów nie będzie to tylko gra paru polityków
  doceń 0
 • KRM
  06.04.2020 20:37
  Z całym szacunkiem. W ubiegłym sezonie grypowym zmarło w Polsce z powodu powikłań pogrypowych 167 osób. Czy ktoś (poza wąskim gronem specjalistów) wie o tym? Czy z tego powodu zatrzymano całe państwo?

  W Polsce CODZIENNIE umiera ponad 1100 osób - z różnych przyczyn: kardiologicznych, onkologicznych, neurologicznych itd.
  Ilu osobom pogorszy się stan zdrowia (nieodwracalnie) ponieważ teraz nie są w stanie dostać się do lekarza albo lekarz stawia diagnozę "na opowiadanego" w ramach tzw. telemedycyny? Ile osób umrze przedwcześnie ponieważ nie mogą na czas zostać poddani zabiegowi operacyjnemu gdyż np. szpital, w którym miała być operacja został przekształcony w całości w szpital zakaźny? Czy ktoś to liczy?
  Ten medal ma dwie strony! Władza, zdaje się, zapomniała o tej drugiej stronie.
  doceń 2
 • podajnik
  06.04.2020 21:38
  Poniedziałkowy współczynnik 1,08. Czyli 8% nowych zarażonych w ciągu jednej doby.
 • krokodyl
  06.04.2020 21:44
  Najlepszą pomocą i wsparciem dla rządzących i chorych będzie modlitwa, szkoda że tak wiele osób o tym w ogóle nie pomyśli...tylko jak zwykle wszyscy inni są "be" tylko nie ja...
  doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama