107,6 FM

Śląskie. Wolontariusze Fundacji Wolne Miejsce dostarczyli 3 tys. śniadań wielkanocnych

Organizacji jednego dużego śniadania wielkanocnego dla potrzebujących w Katowicach nie było, ale wolontariusze fundacji Wolne Miejsca nie zawiedli. W niedzielny poranek, dostarczyli śniadania pod 3 tys. adresów w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

- Przez epidemie koronawirusa nie można było zorganizować tradycyjnego śniadania w Katowicach. Dlatego Fundacja zorganizowała dowóz posiłków - mówi Mikołaj Rykowski, prezes i założyciel Fundacji:

W całej Polsce wolontariusze Fundacji Wolne Miejsce dowieźli prawie 7,5 tysiąca śniadań wielkanocnych.

Tymczasem prawie 400 osób dziennie korzysta z pomocy z Górnośląskiego Towarzystwa Charytatywnego. Żywność i środki higieniczne wydawane są w placówce towarzystwa w Katowicach. Korzystają z nich osób ubogie i potrzebujące. Jak przebiegła świąteczna zbiórka? Zapytaliśmy Alicję Dobija ze Stowarzyszenia Klucz - Stop Społecznym Wykluczeniom:

Kto chce się włączyć - powinien zakupić online (przez internet) potrzebne produkty - żywnościowe lub higieniczne,  a w miejsce dostawy wskazać adres Górnośląskiego Towarzystwa Charytatywnego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama