107,6 FM

Katowice. Nikisz bez wychodzenia z domu

Dzięki platformie YouTube można bez łamania zasad kwarantanny odwiedzić Muzeum Historii Katowic.

Po najważniejszych wystawach stałych oprowadza Bożena Donnerstag, szefowa Działu Etnologii Miasta. „Woda i mydło najlepsze bielidło. W pralni i maglu na Nikiszowcu” to najważniejsza wystawa stała. Opowiada o tym, co znajdowało się w budynku, który obecnie zajmuje oddział muzeum. – Kobiety, które mieszkały w Nikiszowcu, przychodziły tutaj. Na parterze prały rzeczy: swoich mężów, dzieci, swoje, bieliznę pościelową, firany i obrusy. Następnie z mokrymi rzeczami przechodziły na piętro. Tu mogły je wysuszyć – tłumaczy na filmie B. Donnerstag.

Oprócz tego w filmie można zajrzeć na wystawę malarstwa Grupy Janowskiej czy do typowego nikiszowieckiego mieszkania (ekspozycja pt. „U nos w doma na Nikiszu”).

Wystawy stałe Oddziału Etnologii Miasta
Muzeum Historii Katowic
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama