107,6 FM

"Rzeczpospolita": Bez wsparcia rządu opłaty za mieszkanie mogą wkrótce poszybować w górę

Zarządcy nieruchomości ostrzegają, że bez wsparcia rządu opłaty za mieszkanie mogą wkrótce poszybować w górę - pisze w piątek "Rzeczpospolita".

"Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe chcą własnej tarczy antykryzysowej. Swoje postulaty wysłały do rządu. Uważają, że w obowiązujących przepisach brakuje m.in. zwolnień podatkowych, umorzeń kredytów czy pokrycia części kosztów dezynfekcji nieruchomości" - podaje dziennik.

Według "Rz" zarządcy domagają się także jasnych wytycznych, co konkretnie mają robić, gdy mieszkaniec bloku zachoruje na COVID-19.

Wśród postulatów przedstawicieli spółdzielni i wspólnot, o których pisze dziennik, jest obniżenie kosztów eksploatacji budynków, a także czasowe zwolnienie z opłat z tytułu wieczystego użytkowania gruntów niezabudowanych na cele mieszkaniowe, jak drogi, place zabaw czy parkingi.

"Do końca roku powinien obowiązywać również zakaz podwyższania cen i taryf za dostawę mediów" - stwierdził w rozmowie z "Rz" prezes Związku Rewizyjnego Spółdzielni Mieszkaniowych RP Jerzy Jankowski.

Prezydent Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości Andrzej Piórecki zauważa z kolei, że obowiązujące uregulowania nie rozstrzygają, czy władze sanitarne mają powiadomić zarządcę budynku o stwierdzonym przypadku koronawirusa oraz kto podejmuje takie działania.

« 1 »
TAGI:
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama