107,6 FM

Rekord w grach mobilnych

W pierwszym kwartale gry pobrano 13,3 mld razy. To najlepszy wynik w historii - podaje w piątek "Puls Biznesu".

"PB" powołuje się na portal Sensor Tower, według którego szacunków w pierwszy kwartale 2020 r. gry z Google Play i App Store pobrano 13,3 mld razy.

"To wynik o 22 proc. wyższy niż w czwartym kwartale ubiegłego roku, a jednocześnie nowy rekord. Wcześniejszy został pobity o ponad 2 mld pobrań" - czytamy.

Dziennik wskazuje, że pozytywny wpływ na pobieranie, a także w mniejszym stopniu na przychody z gier mobilnych, miała pandemia koronawirusa.

W Chinach, podaje "PB", liczba pobrań wzrosła o 89 proc. po 30 dniach od zanotowania dwusetnego przypadku zakażenia koronawirusem wobec liczby pobrań z poprzednich 30 dni.

"W USA wzrost pobrań w miesiącu od dwusetnego zakażenia pobrań po miesiącu od dwusetnego zakażenia wyniósł 29 proc., w Hiszpanii 51 proc., we Włoszech 36 proc., w Japonii wyniósł 32 proc." - wylicza gazeta.

« 1 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama