107,6 FM

Co z koronawirusem w Korei Płn.?

Przedstawiciele partii rządzącej Koreą Północną mówią mieszkańcom podczas publicznych wykładów, że w kraju odnotowano przypadki koronawirusa, co jest sprzeczne z oficjalnym stanowiskiem Pjongjangu - podała w piątek amerykańska rozgłośnia Radio Wolna Azja (RFA).

Na wykładach dotyczących epidemii, urządzanych w instytucjach i grupach straży sąsiedzkiej, mówiono, że wirus szerzy się w trzech regionach Korei Płn., ale nie podawano liczby wykrytych infekcji - twierdzi RFA, powołując się na dwa anonimowe źródła w dwóch różnych prowincjach KRLD.

Według tych źródeł wykładowcy informowali o przypadkach zakażeń w Pjongjangu i prowincjach Hamgyong Północny na północnym wschodzie oraz Hwanghae Południowe na południowym zachodzie kraju.

Po wybuchu epidemii koronawirusa w Chinach reżim w Pjongjangu zacieśnił kontrole na granicach i nakazał wszystkim obywatelom krajów dotkniętych wirusem 30-dniową kwarantannę. Na początku marca z Korei Płn. wywieziono samolotami dziesiątki dyplomatów - podała agencja Reutera.

Korea Płn. jako jedno z nielicznych państw świata nie zgłosiła żadnego potwierdzonego zakażenia koronawirusem. Część obserwatorów wątpi jednak, by w kraju tym nie było żadnego przypadku infekcji, biorąc pod uwagę słabo rozwiniętą infrastrukturę medyczną oraz fakt, że dużą liczbę zakażeń odnotowano w sąsiednich Chinach i Korei Południowej.

« 1 »
  • jazmig
    18.04.2020 19:53
    Skoro do KRLD nikt nie przyjeżdża, a ludzie mają ograniczone możliwości podróżowania po kraju. ta tam może być mało zachorowań.
    doceń 2
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama