107,6 FM

Rynek ropy szaleje. Cena baryłki spadła poniżej zera dolarów. Spadną ceny paliw w Polsce?

Amerykański rynek odnotował gwałtowny spadek cen ropy. Cena za baryłkę w majowych kontraktach spadła poniżej zera dolarów za baryłkę. Co to oznacza? Czy sytuacja wpłynie na ceny paliw w Polsce?

Amerykański rynek odnotował gwałtowny spadek cen ropy. Cena za baryłkę w majowych kontraktach spadła poniżej zera dolarów za baryłkę. Ten paradoks wyjaśnia doktor Bartłomiej Gabryś z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach:

Amerykańskie i kanadyjskie zawirowania z cenami ropy nie wpłyną znacząco na ceny paliw w Polsce - twierdzą eksperci. Nie ma obecnie gdzie przechowywać paliwa, którego z uwagi na zawieszone loty i ograniczone podróże - zużywa się zdecydowanie mniej. W Polsce jednak - zdaniem analityków - nie ma co liczyć na dalsze obniżki cen na stacjach benzynowych. Mówi Radiu eM dr Jakub Bogucki, ekspert portalu e-petrol.pl:

Eksperci przypominają także, że znaczny udział w krajowych cenach stanowią podatki.

Do tematu wrócimy szerzej w popołudniówce Radia eM - eMisji specjalnej po 15.20.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama