107,6 FM

Austria: Kościoły i restauracje otwarte od 15 maja

Kanclerz Austrii Sebastian Kurz poinformował we wtorek o kolejnej fazie znoszenia restrykcji. Od 15 maja na nowo mają zostać otwarte lokale gastronomiczne, a kościoły i świątynie będą mogły ponownie sprawować nabożeństwa.

Podczas wtorkowej konferencji prasowej Kurz zapowiedział też, że od 15 maja zacznie się proces otwarcia szkół dla większości roczników uczniów. Już wcześniej ogłoszono, że od początku maja do szkoły pójdą uczniowie z ostatnich klas.

"Zmierzamy tu w Austrii szybciej niż inne kraje w kierunku nowej normalności" - powiedział szef rządu. Dodał, że częścią tej normalności będą maski ochronne.

Austria była jednym z pierwszych europejskich krajów, który zaczął znosić restrykcje wprowadzone na czas epidemii. Od 14 kwietnia otwarte są mniejsze sklepy i sklepy z art. ogrodniczymi. Obowiązuje w nich - podobnie jak w komunikacji publicznej - nakaz noszenia masek. Większe sklepy, a także galerie handlowe i salony fryzjerskie zostaną otwarte 1 maja - jak donosi agencja Reutera.

We wtorek w Austrii wykryto 35 nowych przypadków zakażenia koronawirusem - najmniej od pierwszego tygodnia marca. Zmarło 21 osób.

« 1 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama