107,6 FM

MZ: 135 nowych zakażeń koronawirusem, kolejne 22 zgony

Po tym, jak Ministerstwo Zdrowia poinformowało w środę po południu o 135 nowych przypadkach zakażenia koronaiwrusem, ich liczba wzrosła do 10 tys. 169. Resort przekazał także, że zmarły kolejne 22 osoby; w sumie odnotowano dotąd 426 zgonów.

Nowe, potwierdzone badaniami laboratoryjnymi przypadki zakażenia dotyczą osób z województw: mazowieckiego (39), śląskiego (34), łódzkiego (15), opolskiego (8), małopolskiego (8), dolnośląskiego (8), podkarpackiego (5), świętokrzyskiego (5), zachodniopomorskiego (4), pomorskiego (4), podlaskiego (2), wielkopolskiego (2) i lubuskiego (1).

Ministerstwo podało też, że zmarły kolejne 22 osoby w wieku od 59 do 95 lat. Większość osób – jak wskazał resort - miała choroby współistniejące. Zgony odnotowano m.in. w Poznaniu, Gdańsku, Bolesławcu, Wałbrzychu, Wrocławiu, Zgierzu, Bełchatowie, Warszawie i Radomiu.

Liczba potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem wynosi 10 tys.169. 426 osób zmarło.

« 1 »
 • Atimeres
  22.04.2020 18:52
  Dobrze, że to nie w Szwecji, bowiem tam prawdopodobnie nie mieliby szans na leczenie. Za starzy!
  doceń 0
 • protegowany
  22.04.2020 20:31
  Radzę się zastanowić jakie będą skutki społeczne tj. bezrobocie, depresje, samobójstwa, po kwarantannie narodowej... Wolałbym w Polsce model Szwedzki, wielu im źle życzyło, a za chwilę będą mieli uodpornione społeczeństwo, u nas też ludzie starzy umierają, a rząd pomimo tego, że miał sporo czasu nie zabezpieczył domów opieki społecznej, tylko siał niczym nieuzasadnioną panikę.
  doceń 1
 • 27jezrdna
  22.04.2020 22:40
  Gdy w 1830 Maryja ukazała się siostrze Labouré prosiła o wybicie medalika. Obiecała „kto go będzie nosił otrzyma wiele łask”. Dwa lata później w Paryżu wybuchła choroba na ch. (której nazwy nie można podawać automatowi na forum). Oficjalnie zmarło niespełna 20 tys. Historycy mówią o tym, że żeby nie powodować paniki, władzę wtedy zaniżały te dane. W tym czasie siostry rozpoczęły wybijanie medalika i rozdawały go wśród chorych. Wielu wyzdrowiało, a choroba szybko ustąpiła. Porewolucyjni Paryżanie medalik nazwali Cudownym. Wnioski są takie: 1 to co mamy to nic przy prawdziwej chorobie; 2 zawsze należy zwracać się po pomoc do NMP!
  doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama