107,6 FM

Boris Johnson po raz pierwszy po wyjściu ze szpitala rozmawiał z królową

Brytyjski premier Boris Johnson w środę wieczorem po raz pierwszy po wyjściu ze szpitala, gdzie był z powodu koronawirusa, rozmawiał telefonicznie z królową Elżbietą II - poinformował w czwartek jego rzecznik.

Cotygodniowe audiencje, na których monarchini przyjmuje szefa rządu, już w połowie marca zostały zamienione ze względów bezpieczeństwa na rozmowy telefoniczne. Te jednak również zawieszono, gdy 5 kwietnia Johnson z powodu pogorszenia stanu zdrowia po zakażeniu koronawirusem trafił do szpitala, a następnego dnia na oddział intensywnej terapii. Ze szpitala wypisany został po tygodniu i obecnie przechodzi rekonwalescencję w Chequers, wiejskiej rezydencji brytyjskich premierów, 60 km od Londynu.

Jego rzecznik poinformował, że Johnson pozostaje w kontakcie z członkami rządu i jest informowany na temat walki z epidemią, ale nie wykonuje obecnie pracy rządowej. Nie chciał też spekulować na temat tego, kiedy Johnson mógłby wrócić do pracy. Na czas choroby i rekonwalescencji jego obowiązki przejął minister spraw zagranicznych Dominic Raab.

Wcześniej, we wtorek wieczorem, Johnson rozmawiał telefonicznie z prezydentem USA Donaldem Trumpem o konieczności międzynarodowej koordynacji walki z koronawirusem.

« 1 »
  • Scott
    24.04.2020 06:31
    Człowiek który rozumiał jakie skutki ma zrujnowanie gospodarki. Zresztą tak jak Trump.
    doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama