107,6 FM

Nie palcie świec przy kapliczkach!

Apeluje o to proboszcz parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego z podkrakowskiej Woli Filipowskiej.

Apel ma związek ze zbliżającym się majem, miesiącem nabożeństw do Matki Bożej. W tym czasie ludzie często, zwłaszcza w małych miejscowościach i na wsiach, gromadzą się przy polnych kapliczkach czy przydrożnych krzyżach, by wspólnie odmówić Litanię Loretańską. Ozdabiają kapliczki kwiatami, palą świeczki i znicze. Stają się one charakterystycznymi "wizytówkami" polskiego krajobrazu.

"W trosce o nas wszystkich prosimy, by nie palić przy nich świec oraz zniczy. Zwłaszcza teraz, kiedy nasz kraj nawiedza susza, a zagrożenie pożarowe jest ogromne, taka zapalona świeczka może być początkiem tragedii" - alarmuje na Facebooku parafii św. Maksymiliana w Woli Filipowskiej proboszcz.

Jak podkreśla, "nie chcemy, by nasze domy, łąki i lasy znalazły się w niebezpieczeństwie".

"Świeczki zostawmy w domach, a te zapalone przy kapliczkach - zgaśmy. Nie stwarzajmy niebezpieczeństwa pożarów!" - apeluje.

Parafia w Woli Filipowskiej istnieje od 40 lat. W 1977 kard. Karol Wojtyła poświęcił kamień węgielny pod budowę kościoła oraz akt erekcyjny. Budowa świątyni została zakończona w 1983 r., kiedy to konsekracji kościoła dokonał bp Stanisław Smoleński. Proboszczem leżącej niedaleko Krzeszowic parafii jest ks. Jan Raczek.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama