107,6 FM

A jednak powędrujemy do Łagiewnik! Inną drogą!

Niespełna miesiąc temu pisaliśmy, że tegoroczna 8. Piesza Pielgrzymka Diecezji Bielsko-Żywieckiej do Łagiewnik została odwołana. Z radością informujemy, że jednak mamy szansę na wspólne wędrowanie od 30 kwietnia do 3 maja. Będzie ono wędrówką duchową i... wirtualną.

Ta wiadomość prawdopodobnie ucieszy wszystkich, którzy jeszcze miesiąc temu ze smutkiem (ale i zrozumieniem) przyjmowali wiadomość o odwołaniu pielgrzymki. Tym razem mamy dobrą wiadomość! Jak poinformował nas ks. Tomasz Sroka, główny przewodnik bielsko-żywieckiej pieszej pielgrzymki do Łagiewnik, w tym roku organizatorzy zapraszają do duchowej wędrówki, której towarzyszyć będzie łączenie się w internetowej rzeczywistości. Nie zmieniło się hasło pielgrzymki. To słowa św. Jana Pawła II: "Wczoraj do ciebie nie należy. Jutro niepewne. Tylko dziś jest twoje".

- Na każdy dzień przygotowaliśmy konferencje oraz zaplanowaliśmy czas wspólnej modlitwy online - zachęca ks. Tomasz Sroka. - Aby zapewnić bezpieczeństwo, umożliwiamy wspólną modlitwę przez internet - dodaje.

Razem odwiedzimy dziesięć miejsc w naszej diecezji, z których bardzo licznie co roku ruszali pątnicy. Tam parafianie i duszpasterze zaproszą nas na Mszę Świętą, Koronkę do Bożego Miłosierdzia oraz Różaniec. Nie zabraknie też pielgrzymich konferencji - będzie je można usłyszeć przez radio Anioł Beskidów oraz na fanpage pielgrzymkowym (TUTAJ) od czwartku 30 kwietnia, do soboty 2 maja: pierwsza konferencja o 9.15 (powtórka o 14.45), druga konferencja o 11.30 (powtórka o 20.00) oraz w niedzielę 3 maja o 8.15 (powtórka 14.45).

Już w czwartek 30 kwietnia trzeba będzie wstać nieco wcześniej niż co roku - pielgrzymowanie rozpocznie się bowiem Mszą Świętą nie o 12.00 w Hałcnowie, a o 8.15 w Komorowicach, gdzie znajduje się siedziba radia Anioł Beskidów. Oto program na każdy dzień pielgrzymki:

30 kwietnia

1 maja

2 maja

3 maja

A jednak powędrujemy do Łagiewnik! Inną drogą!  
« 1 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama