107,6 FM

26.04.2020 | Apel Papieża Franciszka

Nie bądź obojętny! Papież Franciszek apeluje o pomoc materialną i duchową w walce z koronawirusem. Opowiadamy też historię Daniela Cieszyńskiego, który po Światowych Dniach Młodzieży "zszedł z kanapy" i wyruszył na misje do Czadu.

Papież zachęca do solidarnosci i modlitwy   Papież zachęca do solidarnosci i modlitwy
Papieskie Dzieła Misyjne

W minioną sobotę 25 kwietnia w arch. katowickiej miał się odbyć VII. Kongres Misyjny. Ks. Grzegorz Wita, dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych arch. katowickiej przenosi go do Internetu.

26.04.2020 | Apel Papieża Franciszka   Rudy, 19.10.2019. II Metropolitalny Kongres Misyjny w Rudach Szymon Zmarlicki /Foto Gość

Papież Franciszek apeluje o pomoc - ona jest potrzebna krajom misyjnym do walki z pandemią koronawirusa.

26 kwietnia obchodziliśmy XIV Ogólnopolską Niedzielę Modlitw za Kierowców. Wydarzenie organizuje co roku m. in. MIVA Polska, instytucja, która pomaga zakupić misjonarzom różne środki transportu na krańcach świata.

W magazynie misyjnym przedstawiamy historię społecznika, Daniela Cieszyńskiego, który po przeżyciu Światowych dni Młodzieży w Krakowie zaczął pomagać słabszym i biednym - i tak trafił do Czadu.

Wolontariusz Daniel Cieszyński   Wolontariusz Daniel Cieszyński
Daniel Cieszyński (arch. prywatne)

Co jest cennego w pomaganiu? Dlaczego Daniel Cieszyński zainteresował się misjami i został wolontariuszem?

Studnia w Czadzie wybudowana przez Daniela Cieszyńskiego   Studnia w Czadzie wybudowana przez Daniela Cieszyńskiego
Daniel Cieszyński (arch. prywatne)
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Programy