107,6 FM

"W trakcie epidemii należy ograniczać też kontakty między zwierzętami"

Zwierzęta domowe w czasie epidemii koronawirusa powinny zachowywać od siebie podobny dystans jak ludzie - stwierdziło amerykańskie Centrum ds. Kontroli i Zapobiegania Chorób (CDC). Podkreśliło, że ryzyko zakażenia ludzi przez zwierzęta "uznawane jest za niskie".

CDC zaleciło ograniczanie kontaktów między zwierzętami domowymi po doniesieniach o wykryciu obecności koronawirusa u psów i kotów.

Zgodnie z rekomendacją CDC właściciele nie powinni pozwalać swoim psom na zabawy z innymi psami. Lepiej też, by koty zostawały w domu, a przy wyprowadzaniu psa na spacer należy zachowywać odległość od innych zwierząt. Unikać należy też parków dla psów.

CDC zaleciło ograniczenie kontaktu ze zwierzętami osobom, u których stwierdzono Covid-19. Jeśli jest to niemożliwe, to przy opiekowaniu się pupilami powinny one mieć maseczki oraz regularnie myć ręce.

CDC podkreśliło, że nie wykryto dotychczas wielu przypadków koronawirusa u zwierząt. Uspokoiło też, że ryzyko zakażenia ludzi przez zwierzęta "uznawane jest za niskie". "W Stanach Zjednoczonych nie ma dowodów na to, że zwierzęta odgrywają poważną rolę w rozprzestrzenianiu się wirusa" - stwierdziło.

W ubiegłym tygodniu CDC poinformowało, że u dwóch kotów w różnych częściach miasta Nowy Jork wykryto obecność koronawirusa. Na początku kwietnia zakażenie stwierdzono u tygrysicy z nowojorskiego zoo.

« 1 »
  • KRM
    29.04.2020 20:58
    Jeszcze trochę a jakieś Centrum Kontroli Myśli wyda zalecenie żeby ograniczyć kontakty przez komputer bo ten wirus może się przenosić przez sieć internetową. Napiszą, że wprawdzie prawdopodobieństwo zakażenia jest niskie i nie stwierdzono do tej pory takich przypadków ale na wszelki wypadek lepiej nie czytać informacji pochodzących z PAP-u.
    doceń 1
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama