107,6 FM

Katowice- Zawodzie bez tramwaju. Weekendowe zmiany w komunikacji także na linii 6, 13 i 16

Weekendowe zmiany w Katowicach. Budowa centrum przesiadkowego Zawodzie w Katowicach wkracza w kolejną fazę. Ułożone są tory szlakowe wzdłuż pętli i na nie przeniesiony zostanie ruch tramwajów. To oznacza, że Katowice - Zawodzie w sobotę [09.05.2020] i w niedzielę [10.05.2020] bez tramwaju.

Z powodu kolejnych prac do niedzieli [10.05.2020] zawieszony będzie ruch między zajezdnią w Zawodziu a katowickim Rynkiem. Mówi Andrzej Zowada, rzecznik prasowy Tramwajów Śląskich:

 

-    tramwaje linii nr 7 będą kursować w relacji: Bytom pl. Sikorskiego - Katowice Dworzec PKP - Katowice Rondo - Chorzów Stadion Śląski (Uwaga! Część z kursów od strony Bytomia - zjazdowe do zajezdni - zostanie skróconych do przystanku Katowice Sobieskiego, gdzie po zawróceniu na pl. Wolności tramwaje skierują się do zajezdni w Chorzowie Batorym)
-    tramwaje linii nr 14 będą kursować w relacji: Mysłowice Dworzec PKP - Katowice Zawodzie zajezdnia;
-    tramwaje linii nr 15 będą kursować w relacji: Sosnowiec Zagórze pętla - Katowice Zawodzie zajezdnia;
-    tramwaje linii nr 20 będą kursować w dwóch relacjach: Chorzów Rynek - Katowice Sobieskiego oraz Katowice Zawodzie zajezdnia - Katowice Szopienice pętla;

Zmiany w kursowaniu dotyczą także linii tramwajowych numer 6, 13 i 16.
-    dla linii nr: 6, 13 i 16 kursy wyjazdowe i zjazdowe z/do zajezdni realizowane będą z/do zajezdni Chorzów Batory (przez Katowice Załęże);
Na trasie Katowice Zawodzie zajezdnia - Katowice pl. Wolności kursuje komunikacja zastępcza oznaczona jako T20.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama