107,6 FM

Co z zadatkami i zaliczkami za wesela i wycieczki? Możemy wybrać inny termin, lub ubiegać się o zwrot pieniędzy

Za usługi niezrealizowane ze względu na stan epidemii, przysługuje nam zwrot pieniędzy. - Zasada dotyczy m.in. organizacji wesela czy wycieczki szkolnej - twierdzi Izabela Lach-Barteczka, adwokat z Wodzisławia Śląskiego.

- Jeśli impreza nie odbędzie się w terminie, możemy powołać się na siłę wyższą. Przysługuje nam zwrot wpłaconego zadatku - mówi adwokat z Wodzisławia Śląskiego, Izabela Lach-Barteczka:

Podobne zasady dotyczą podwykonawców, takich jak np. zespół weselny, czy fotograf.

Słuchaj więcej: Konsultant ślubny i prawnik o weselach w czasie koronawirusa

Narzeczeni mogą się jednak pokusić o poszukanie innego terminu wesela. - Doradzam, by czekając na nowe rozporządzenia, pary rozpoczęły wdrażanie planu "B", planu przekładania wesela na rok przyszły - mówi konsultant ślubny z Mikołowa Ewa Charles:

- Najlepiej poprosić salę weselną o dwa, lub trzy dostępne terminy i potem zdecydować się na najbardziej odpowiadającą nam datę - dodaje Ewa Charles.

Pamiętajmy jednak, że usługodawcy powinni zwracać zaliczki i zadatki, jeśli impreza nie może odbyć się w zaplanowanym terminie z powodu epidemii koronawirusa, a nie chcemy przełożenia jej organizacji na inny termin.
 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama