107,6 FM

Śląskie. Muzeum Śląskie przygotowuje się do otwarcia. Kiedy ruszą kina samochodowe i plenerowe?

W związku z luzowaniem obostrzeń spowodowanych epidemią koronawirusa, mogą już działać placówki muzealne, a od 18 maja dozwolone będą kina plenerowe i samochodowe. Czy skorzystają z tych możliwości Muzeum Śląskie i Silesia Film?

- Muzeum Śląskie intensywnie przygotowuje się do otwarcia - zapewnia Katarzyna Hryniawska, rzeczniczka instytucji. Choć formalnie, decyzją rządu muzea mogą działać już od 4 maja to wiele placówek musi najpierw zapewnić bezpieczeństwo pracownikom i gościom. Także w Muzeum Śląskim będą nowe zasady:

Muzeum Śląskie ma zostać otwarte na przełomie maja i czerwca. Wszystko jednak będzie zależało od aktualnej sytuacji w regionie i kraju.

Czy w województwie śląskim ruszą kina plenerowe i samochodowe?

Zgodnie z założeniami trzeciego etapu luzowania rządowych obostrzeń projekcje będą możliwe od poniedziałku 18 maja. Czy instytucja Silesia Film rozważa organizację pokazów? Mówi Agnieszka Skrzelowska z działu promocji:

Dodajmy, że od poniedziałku decyzją rządu muzycy i aktorzy będą mogli organizować próby i nagrania. Z kolei na uczelniach artystycznych będą mogły odbywać się zajęcia indywidualne.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama