107,6 FM

Europejski Kongres Gospodarczy inny niż planowano. Debaty nie w Katowicach, a jedynie on-line

Dziś rozpoczął się Europejski Kongres Gospodarczy. Wydarzenie miało odbywać się w Katowicach, ale z powodu pandemii koronawirusa zostało przeniesione do sieci.

W ciągu trzech dni odbędzie się 17 debat z politykami, ekonomistami i przedstawicielami biznesu. Jaka tematyka będzie dominować? Mówi Wojciech Kuśpik, prezes grupy PTWP organizującej wydarzenie:

- Utrzymanie miejsc pracy i wsparcie przedsiębiorców - to największe wyzwania dla naszego regionu mówił dziś prezydent Katowic - Marcin Krupa podczas otwarcia Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Z kolei marszałek województwa Jakub Chełstowski przypominał o pomocy, która została uruchomiona dla śląskich firm:

Dodajmy, że Europejski Kongres Gospodarczy odbywa się on-line i potrwa do 20 maja. Druga część wydarzenia planowana jest na wrzesień - jeśli sytuacja epidemiczna pozwoli to już w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Do tego czasu panele i debaty na temat bieżącej sytuacji gospodarczej będą odbywać się w przestrzeni wirtualnej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama