107,6 FM

Śląska Kurator Oświaty o maturach 2020: w wytycznych nie ma informacji o badaniu temperatury uczniów

Matura 2020 coraz bliżej. Pierwsze egzaminy już 8 czerwca. Ministerstwo Edukacji Narodowej nie widzi potrzeby badania testem na koronawirusa ani nauczycieli, ani uczniów.

Nie będzie badania uczniów, ani nauczycieli. Wytyczne nie przewidują też pomiaru temperatury. Maturzyści od 8 czerwca mogą zdawać egzaminy. Urszula Bauer - śląska kurator oświaty zaznacza, że pomiędzy zdającymi zachowany powinien być 1,5 metrowy odstęp:

O badania temperatury uczniów i nauczycieli apelował do Ministerstwa Edukacji - Związek Powiatów Polskich. Ministerstwo nie widzi takiej potrzeby.

Andrzej Płonka, prezes związku i starosta bielski mówi, że powiat chce zapewnić lekarza, który w razie potrzeby będzie mógł ocenić zdrowie uczniów. Ale jak dodaje - obawy pozostają:

Związek Powiatów Polskich, którego prezesem jest starosta Andrzej Płonka, chciałby też dodatkowego terminu - w sierpniu bądź we wrześniu - dla maturzystów, którzy będą np. na kwarantannie. Ministerstwo na razie określiło, że dodatkowy termin będzie jedynie na początku lipca.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama