107,6 FM

Śląskie. Szansa na zagraniczne inwestycje. Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna zachęca inwestorów z Brazylii

Województwo Śląskie podpisało dzisiaj umowę z Ministerstwem Spraw Zagranicznych. Zgodnie z dokumentem, pracownicy ministerstwa będą wspierać międzynarodowe inwestycje z naszego regionu. Z kolei Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna nawiązała współpracę ze swoim brazylijskim odpowiednikiem.

Województwo Śląskie podpisało dzisiaj umowę z Ministerstwem Spraw Zagranicznych. Zgodnie z dokumentem, pracownicy ministerstwa będą wspierać międzynarodowe inwestycje z naszego regionu. Chodzi o promowanie regionu w świecie, szukanie inwestorów, pomoc w biznesowych misjach zagranicznych, popularyzację oferty turystycznej. To wszystko było już robione zagranicą wcześniej, ale jak podkreśla marszałek Jakub Chełstowski:

Tymczasem pół godziny później w Urzędzie Marszałkowskim, Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna podpisała umowę o współpracy z regionem Brazylii: Gerais.

Tak komentowała ją strona brazylijska:

Przedstawiciele brazylijskiego stanu ze stolicą w Belo Horizonte gościli na Śląsku w zeszłym roku w maju. Polska delegacja złożyła w Brazylii rewizytę dwa miesiące później. Dzisiejsza umowa, będąca owocem tamtych kontaktów została jednak - z uwagi na pandemię - podpisana online:

Komentował na gorąco prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Janusz Michałek. Prezes zaznaczył, że to dwa bardzo podobne regiony o poprzemysłowej specyfice. Jak przyznał, są pierwsze firmy po śląskiej i po brazylijskiej stronie - zainteresowane inwestowaniem.

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna zapowiada, że już wkrótce podpisze umowy z kolejnymi kontrahentami. Będą to strefy w Korei Południowej, Egipcie i Stanach Zjednoczonych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama