107,6 FM

Śląskie. Wielki Piec Huty "Pokój" i powstające Muzeum Hutnictwa trafiły na listę Europejskiego Szlaku Dziedzictwa Przemysłowego

Kolejne obiekty z regionu trafiły na Europejski Szlak Dziedzictwa Przemysłowego. Chodzi o Wielki Piec Huty "Pokój" w Rudzie Śląskiej i powstające Muzeum Hutnictwa w Chorzowie.

Kolejne obiekty województwa śląskiego trafiły na prestiżową listę. Chodzi o Europejski Szlak Dziedzictwa Przemysłowego. Sieć skupia najcenniejsze obiekty turystyki przemysłowej w Europie. Na liście znajdują się już m.in. Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach, czy Muzeum Browaru w Żywcu. Teraz dołączył także Wielki Piec Huty "Pokój" w Rudzie Śląskiej. Mówi dr Łukasz Urbańczyk, miejski konserwator zabytków:

Dodajmy, że na prestiżową listę trafiło także powstające Muzeum Hutnictwa w Chorzowie. - To dla nas prestiż i promocja - mówi Adam Kowalski, dyrektor obiektu:

Dodajmy, że sieć skupia najcenniejsze obiekty turystyki przemysłowej w Europie. Obecnie łączy ponad 1800 obiektów, w tym 17 z Polski.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama