107,6 FM

Czechy: Największa liczba aktywnych przypadków SARS-CoV-2 od początku epidemii

Czeskie ministerstwo zdrowia poinformowało w środę, że w kraju jest aktualnie rekordowa liczba 5046 aktywnych przypadków zakażeń SARS-CoV-2. W ciągu ostatniej doby stwierdzono 212 infekcji, co jest największym dziennym wzrostem od 28 czerwca.

Najwięcej przypadków jest w kraju (województwie) morawsko-śląskim przy granicy z Polską.

Liczba aktywnych przypadków wzrastała od początku marca do 11 kwietnia, kiedy odnotowano 4736 zakażeń. Później ten wskaźnik zaczął spadać. Ponowny wzrost rozpoczął się w drugiej połowie czerwca. U większości zakażonych choroba ma łagodny przebieg. Rośnie jednak liczba hospitalizowanych z Covid-19. W szpitalach przebywa 148 pacjentów z koronawirusem, stan 20 z nich jest poważny - podała czeska agencja CTK.

Dane ministerstwa zdrowia wskazują, że najgorsza sytuacja jest na terenie kraju morawsko-śląskiego. Od piątku obowiązują tam zaostrzone ograniczenia związane z pandemią, m.in. przywrócono obowiązek noszenia maseczek w pomieszczeniach i środkach transportu. Najwięcej zakażeń jest w powiecie Karwina, gdzie w ciągu tygodnia na 100 tys. mieszkańców stwierdzono 60 przypadków; w sąsiednim powiecie Frydek-Mistek - 38 przypadków.

Lokalne ogniska nowego koronawirusa znajdują się także w kraju libereckim na północnym zachodzie Czech. W powiecie Jablonec nad Nysą odnotowano w ciągu 7 dni 24 zakażenia na 100 tys. mieszkańców. W regionie wprowadzony został od 24 lipca obowiązek noszenia maseczek w placówkach służby zdrowia, aptekach i domach opieki społecznej.

Łącznie w Czechach od marca zdiagnozowano 14 324 przypadki zakażenia koronawirusem, wyzdrowiało ponad 8900 osób; 360 pacjentów z Covid-19 zmarło.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama