107,6 FM

Archidiecezja. Zdalnie do Matki Bożej Piekarskiej

Tegoroczna stanowa pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskich odbędzie się także w formie nadzwyczajnej. Poinformował o tym metropolita katowicki w specjalnym komunikacie przesłanym do parafii.

Niestety, obecna sytuacja epidemiczna nadal nie pozwala nam przeżyć pielgrzymki w tradycyjnym kształcie, w plenerze na piekarskim wzgórzu" - napisał abp Wiktor Skworc. Zaprosił cały świat żeński i rodziny do modlitewnej jedności przed wizerunkiem Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej za pośrednictwem mediów.

Spotkanie będzie miało miejsce tradycyjnie w niedzielę po uroczystości Wniebowzięcia NMP, która w tym roku przypada 16 sierpnia. Całość odbędzie się w piekarskiej bazylice, do której zaproszone zostaną przedstawicielki pielgrzymujących kobiet. Pozostałe panie i dziewczęta wraz z całymi rodzinami będą mogły uczestniczyć w spotkaniu dzięki przygotowanym i udostępnionym transmisjom.

Jak podkreślił w komunikacie abp Skworc, "Bożej Opatrzności powierzymy wszystkie nasze osobiste intencje oraz osoby zmagające się z obecną sytuacją w kraju i na świecie, szczególnie zaś chorych, ich najbliższych oraz służby medyczno-sanitarne. Maryję, czczoną w Piekarach Śl. jako Lekarkę, z pokorą będziemy prosić o dar zdrowia i pomyślności".

Archidiecezja. Zdalnie do Matki Bożej Piekarskiej   Program tegorocznej żeńskiej pielgrzymki do MB Piekarskiej. Archidiecezja katowicka

Na następnej stronie cały tekst zaproszenia:

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama