107,6 FM

Arkadiusz Chęciński: Wprowadzimy opłaty za parkowanie. Tego chcą mieszkańcy i przedsiębiorcy z centrum miasta

- Mieszkańcy centrum chcą normalnie żyć i funkcjonować - argumentował prezydent Sosnowca, który zapowiedział, że samorząd będzie podejmował dalsze działania mające ograniczyć lub „wyciszyć" ruch w centrum miasta. Mają one nakłonić kierowców, by przesiadali się na alternatywne środki transportu - przede wszystkim do komunikacji publicznej.

Arkadiusz Chęciński: Wprowadzimy opłaty za parkowanie w centrum. Tego chcą mieszkańcy.
Radio eM

Prezydent Sosnowca odniósł się do kontrowersji, jakie wywołuje wprowadzenie buspasa na ulicach dzielnicy Zagórze. Ta decyzja jest wyjątkowo zaciekle krytykowana w mediach społecznościowych. - Ważnymi postaciami w naszym miastach muszą być ludzie a nie samochody - argumentował prezydent. Te i inne działania miasta mają doprowadzić do ograniczenia a nawet eliminacji samochodów z wielu miejsc przestrzeni publicznej. Arkadiusz Chęciński, pytany o to, czy samorząd zamierza wprowadzić opłaty za parkowanie w centrum Sosnowca przyznał zdecydowanie, że miasto czeka podjęcie takiej decyzji. Jest to kwestia najbliższych kilku, być może kilkunastu miesięcy; po tym, gdy zakończy się przebudowa przed tamtejszym dworcem.

Gość Radia eM odniósł się do zapowiedzi władz Katowic, które w Strefie Kultury wprowadzą płatności za parkowanie: dla mieszkańców Katowic: 5 złotych za godzinę a dla kierowców z zewnątrz: 10 złotych za godzinę. - Na początku byłem sceptyczny co do tego pomysłu, bo nie podoba mi się, że w jednej metropolii różnie się płaci. Ale jest to też pewien pomysł na to, żeby ograniczyć ruch samochodów, który w Katowicach jest ogromny i wszyscy z tym mamy problem.

W Rozmowie Poranka, Arkadiusz Chęciński zachęcił mieszkańców regionu do odwiedzania jego miasta, bo - jak zapewnił - jest tutaj co robić w wakacyjne weekendy. Zaprosił także na kolejną edycję akcji „Zagłębie za pół ceny", która odbędzie się na początku września oraz na „Sosnowiecki Iwent Kabaretowy", podczas którego wręczone zostaną nagrody („Złoty paszport") i antynagrody („Złoty nocnik") - przyznawane przez tamtejszy samorząd.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama